Sustine Ziua Shopping-ului - Woman2woman.ro

Sustine Ziua Shopping-ului

By on May 11, 2012
Share Button

ziua shopping-uluiHaideti sa instauram o zi a shopping-ului. O zi in care shopping-ul este un “must do” si un “must celebrate”. Pentru ca, de ziua shoping-ului, partenerul nu mai are motiv sa te intrebe de ce mergi iar la shopping. Imaginati-va o discutie cu iubitul: Unde mergi? La shopping! Iar? Pai, nu pot sa lipsesc… e ziua lui! Atunci va fi oficial si se va sarbatori cu tort si, bineinteles, shopping. Da… tort… pentru ca o placere nu vine niciodata singura.

De ce imi place shopping-ul?

Pentru ca e o activitate placuta. Imi place sa vad ce se mai poarta, care sunt combinatiile de culori cele mai intalnite si cat de bine pune croiala hainelor in evidenta feminitatea. Imi place sa fac tot felul de combinatii mentale si sa nascocesc tinute potrivite pentru diverse ocazii. Hainele nu sunt facute sa fie admirate individual, ci devin fermecatoare si sexy in combinatii.

Mai mult decat orice alt obiect, hainele exprima personalitatea si fiecare tinuta naste o traire unica. De ce nu ma pot multumi cu hainele pe care le am acum? Pentru ca am o mie de personalitati si un milion de senzatii. Nu le pot exprima purtand aceleasi haine. Nu MA pot exprima purtand aceleasi tinute.

Fiecare sesiune de shopping e o experienta intensa, exploziva. De ce sa renunt, daca o pot trai la nesfarsit? Pana la urma, sunt o hedonista… dar… o hedonista cu STIL.

De ce ar trebui sarbatorit shopping-ul

Shopping-ul, terapie pentru suflet sau pura necesitate?

Apelam la shopping pentru efectul terapeutic, il folosim ca recompensa, petrecere a timpului liber, divertisment, insa, indiferent care este motivul, shopping-ul este o parte importanta din viata noastra.

Femeile se gandesc la shopping la fel de des pe cat se gandesc barbatii la sex

Cele mai importante 3 lucruri pentru care trebuie sa ii multumim shopping-ului

 

shopping

Shopping-ului i se datoreaza starea de bine a multor femei. S-a demonstrat faptul ca shopping-ul are un puternic efect terapeutic. De altfel, femeile care fac shopping de cateva ori pe saptamana au o dispozitie mai buna decat femeile care fac shopping doar in weekend.

 

punguta shopping Shopping-ul implica o multime de procese si este o activitate complexa, care te mentine activa mental. Imbunatateste imaginatia prin asocierile pe care le faci, incercand sa combini tinute cu scopul de a alege hainele potrivite, iti stimuleaza memoria prin reamintirea hainelor pe care le ai in sifonier si pe care urmeaza sa le combini cu noile achizitii. Cu cat ai sifonierul mai plin, cu atat efortul depus va fi mai mare si, implicit, antrenamentul memoriei va fi mai eficient.

shopping

 

 Femeile carora le place shopping-ul sunt mult mai increzatoare in sine si sunt mai rar afectate de depresie.

 

Shopping-ul este considerat si barometrul sanatatii

Ce spun cititoarele noastre despre Ziua Shopping-ului

 

Cris: “99.9 % din femei cu siguranta vor asa ceva”

Rebeca: Cui nu-i place shopping-ul? O piesa vestimentara noua imi da o stare de dispozitie super buna. Ar fi frumos sa fie o zi a shoppingului oficiala.

Andreea: Cred ca ar merge, sunt multe femei carora le place ideea.

Cristina: Iubesc shoppingul si i-as dedica o zi pe luna, daca s-ar putea, respectiv pe cea care coincide cu ziua de salariu. De fapt, chiar asta fac. Ziua shopping-ului ar trebui sa fie in perioada de aparitie a colectiilor noi pentru anul respectiv. Descoperi lucruri noi, reaparitii etc.

Alina: As sustine asta dintr-un motiv destul de simplu: am o scuza sa fac shopping fara sa se supere iubitul meu. Am unda verde, ba chiar trebuie sa-mi alimenteze cardul.

Natalia:  Cui nu-i place shopping-ul? Pe mine ma ajuta sa evadez si sa ma simt in lumea mea. De fiecare data simt cum shopping-ul ma binedispune si ma face sa fiu mai pozitiva. O rochita, o bluzita in mod sigur imi aduce un zambet in coltul buzelor. Sunt pro ziua shopping-ului.

Daca sustii Ziua Shopping-ului, participa la concurs

Iti place shopping-ul si vrei sa ii fie dedicata o zi? Spune asta tuturor! Da share acestui articol, recomanda-l prietenelor tale, posteaza-l pe blogul tau sau pe pagina ta de facebook. Apoi lasa un comentariu la acest articol, in care sa specifici link-ul la care putem gasi postarea ta referitoare la campania “Sustine Ziua Shopping-ului” de pe blogul sau pagina ta de facebook, impreuna cu raspunsul la intrebarea: “Tu cum ti-ai dori sa fie sarbatorita Ziua Shopping-ului?”.

Cel mai creativ raspuns poate castiga un kit de frumusete

premiu_concurs_ziua_shoppingului

Concursul se desfasoara in perioada 11 mai – 10 iunie 2012

*Pentru a fi eligibili, participantii trebuie sa raspunda cat mai creativ la intrebarea din concurs si sa sustina campania “Ziua Shopping-ului” prin promovarea articolului “Sustine Ziua Shopping-ului” pe bloguri si/sau facebook prin text si link catre pagina articolului de pe woman2woman.ro.

**Participantii cu raspunsuri copiate sau postate anterior pe alte site-uri, dar si cei care nu respecta toate cerintele acestui concurs pot fi descalificati.

***Pentru a fi eligibili, participantii trebuie sa specifice datele exacte, valide si reale la logarea pentru postarea comentariului: nume si adresa de e-mail. Castigatorii vor fi contactati prin e-mail si vor primi pe adresa de e-mail furnizata la logare instructiunile necesare pentru a putea intra in posesia premiului castigat.

****Castigatorul trebuie sa raspunda acestui e-mail in maxim 4 zile de la data trimiterii acestuia. In caz contrar, pierde dreptul de a castiga premiul, acesta revenind unui alt participant.

*****Premiul castigat va fi trimis castigatorului de catre Woman2Woman.ro. Detaliile exacte de livrare vor fi comunicate ulterior.

Share Button

46 Comments

  1. Arfir Diana-Gabriela

    June 20, 2012 at 8:41 am


    Multumeeeeeesc !!!! Nu-mi vine sa cred ca am castigat chiar eu !!! Premiul arata fantastic. Abia astept sa primesc e-mailul . Multumesc inca o data! :*

  2. Andreea B.

    June 19, 2012 at 10:51 pm


    Dragele noastre,

    De data asta ne-a luat incredibil de mult sa ne decidem, nu? Dar uite ca in sfarsit ne-am decis si am ales-o pe Arfir Diana-Gabriela. Felicitari tuturor!

  3. Issa

    June 18, 2012 at 11:05 am


    Cine a castigat?

  4. Doina Ana Butman

    June 3, 2012 at 9:25 pm


    http://www.facebook.com/bdoinana/posts/3248814670220

    Sunt de parere, ca orice femeie, care doreste sa arate bine (si, desi, s-ar considera, ca toate femeile doresc asta, nu este chiar asa!!!), este pasionata de shopping. Personal, am metodele mele de a-mi putea satisface aceasta pasiune, pe cat de des posibil. Si, pentru a clarifica de la bun inceput, nu sunt o persoana, care sa se scalde “in bani”. Si, acum, revenind la subiectul la care concuram toti, voi incerca sa va dezvalui etapele (nu neaparat, in ordinea efectuarii lor, ci, cum imi vin in minte), prin care “trec”, inainte de a cumpara ceva.

    Anterior achizitionarii oricarui produs, si, in acest sens, ma voi referi la aparate (placa de intins parul, aparat de ondulat, mp3, aparat foto, telefon etc.), ma informez via internet, compar calitatea, oferte, preturi ; la acestea, se adauga si impresiile diversilor utilizatori. Estimez ca, in privinta acestui gen de aparate, ar trebui sa fim mai “darnice” in achizitionarea lor, pentru ca in mod real, aici, pretul chiar reprezinta un indice al calitatii.

    Cosmetice
    Consider ca, si relativ la aceasta categorie, ar trebui sa cheltuim mai mult. Demachierea, tonifierea si hidratarea/hranirea tenului TREBUIE sa faca parte din tabieturile fiecarei femei, care se respecta. Internetul este foarte folositor la acest capitol. O metoda de a mai « proteja » banii, ar fi, sa achizitionam produse destinate ingrijirii parului (sampon, masti regeneratoare etc) din saloanele de coafura, unde se si vand articole, mult mai bune, sub aspect calitativ, nici nu se pot compara cu cele din comert, iar pretul nu este mare deloc (chiar, in final, « iesim » mai ieftin), avand in vedere ca acestea dureaza o perioada mai indelungata de timp.

    Accesorii (curele, cordoane, posete, pantofi, bijuterii, esarfe si…lista poate continua la infinit )

    Nu va pot spune exact de la cine am invatat acest lucru, insa, nu voi uita, niciodata, faptul ca « accesoriile schimba total o tinuta ». Drept urmare, “grosul” il cheltuiesc pe acestea. Pantofii, ii prefer din piele si modele cat mai simple, in culori neutre. Astfel, nu gresesc, cu nimic, prin faptul, ca ii cumpar la finalul unui sezon, in mare, pentru a-i arbora in anul urmator. Pantofii/sandalele de primavara – vara, ii aleg in diferite culori (verde, galben, mov, albastru etc.), dar, in nuante pale, nicidecum tipatoare si, in nici un caz, lacuite (poate, doar, alb si negru). Prin aceasta metoda, sunt complimentata pentru tinute, chiar daca pantofii ii am de un an sau chiar 2,3. Posetele, de asemenea, le prefer din piele sau confectionate din materiale textile, gen panza sau rafie (pentru anotimpul estival). Sunt anumite materiale, care sar in ochi, fiind « chic », chiar daca au scoruri peste 50 Ron. Deci, sfatul meu este sa economisiti pentru aceasta parte a garderobei sau… sa asteptati reducerile.

    In privinta hainelor, problema s-ar pune altfel. De cand ma stiu, mi-a placut sa cumpar haine. Le purtam, pentru ca ne fac sa resimtim o stare de euforie, pentru ca ne definesc unicitatea, felul de a fi, chiar si starea. Exista haine pentru fiecare dintre noi, fara exceptie. Dar, in aceste momente de criza economica, trebuie sa ne gandim, de doua ori, inainte de a cumpara un articol vestimentar. Consider, ca trebuie sa facem aceste achizitii, doar, atunci cand avem stricta nevoie de unele noi…
    Imi fac curatenie in sifonier, cam odata la 3-4 luni, si nu pentru a arunca hainele, care nu imi mai plac, ci, pentru a le analiza mai indelungat, in vederea modificarilor, pe care intentionez sa le fac pentru a avea alte articole vestimentare “noi”. Prin urmare, pentru femeile, care vor sa aiba haine unice, iesite din comun, si, totusi, acestea sa le caracterizeze, in continuare, in mod individual, propun mersul la croitor, ori cu haine demodate, ori cu hainele proprii, de multe ori dragi, dupa care plangem, ca nu ne mai incap sau ca s-au deteriorat… Deci, recomand, sa inovam, sa fim practice si deosebite prin « personalizarile » aduse hainelor noastre!

    Mall-ul este un alt loc, in care, imi place sa cheltui putini bani, bineinteles, doar in perioada reducerilor, pentru ca, in rest, scopul deplasarii este doar…. « window shopping-ul ». Chiar daca pare incredibil, mi-am cumparat bluze la pretul de 17-25 lei din magazine de genul « famous brands », confectionate din materiale extraordinare, rezistente si frumos colorate, chiar si dupa multe spalari.

    In privinta recomandarilor, daca te-ai saturat sa porti rochia aceea, arborata de toata lumea – evadeaza din monotonie, revolutionandu-ti garderoba, prin creatie, reciclare, schimb de haine intre prietene, detinatoare de « renegatii vestimentare » si stileaza-te…, joaca-te ! in creatiile proprii, detaliile sunt cele care conteaza !

  5. neg popescu liliana

    June 3, 2012 at 5:46 pm


    shopping este minunat atunci ai bani, si la promotii si reduceri

  6. nichita ionelia cristina

    June 3, 2012 at 5:38 pm


    Ziua shopping-ului ar trebui sarbatorita prin reduceri semnificative, cadouri la cumparare, prietenii sau iubitii sa mearga cu noi si sa ne ia tot ceea ce vrem.

    https://www.facebook.com/crystina.nichita/posts/376980185700124

  7. Monika

    June 3, 2012 at 5:35 pm


    https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=276751949089198&id=100003667103919
    Ceea ce multi barbati nu stiu- unde este punctul G la femei, pai in shoppinG 🙂 de aceea ne place sa cumparam, sa probam sa fim frumoase si atragatoare si cu aceasta ocazie sa ne dedicam o zi special creata pentru noi, o zi de shopping!

  8. nichita ionelia cristina

    June 3, 2012 at 5:35 pm


    Ziua shopping-ului ar trebui sarbatorita prin reduceri semnificative, cadouri la cumparare, prietenii sau iubitii sa mearga cu noi si sa ne ia tot ceea ce vrem.

  9. lorena

    June 3, 2012 at 5:22 pm


    FB Lorena Diaconu

  10. Cristina

    May 31, 2012 at 3:50 pm


    http://www.facebook.com/christina.crysa

    Cum sa fie sarbatorita o zi a shopping-ului?cu muuuuuullttttttt shopping!concursuri!promotii!reduceri!concerte!petreceri!(undeva trebuie sa ne etalam noile achizitii)tot felul de activitati pe masura marilor evenimente!si sa nu uitam un detaliu destul de important: sa fie declarata zi libera!

  11. Radu

    May 31, 2012 at 11:03 am


    Si eu sustin ziua shoppingul pentru ca imi place foarte tare,ma relaxeaza

  12. loredana

    May 31, 2012 at 12:33 am


    pe mine ma relaxeaza o zii la shopping ma indeparteaza de TERRA catre un alt UNivers.Un UNIVERS magic plin de mister.

  13. Popescu Ioana Cristina

    May 27, 2012 at 12:47 pm


    https://www.facebook.com/morcovud/timeline/story?ut=76&wstart=1335855600&wend=1338533999&hash=-4851628366033944524&pagefilter=3
    Ziua shoppingului ar trebui sa fie zi libera(in care sa nu mergem la servici/cursuri) in care toata lumea sa poata merge la shopping-si ca sa fie si mai atragator sa fie si reduceri de cel putin 50% in toate magazinele si concursuri gen: cine gaseste cel mai ieftin/scump produs primeste un premiu sau cine cumpara produse de o suma fixa(ex.300 lei) primeste produsele gratis

  14. Naipeanu Elena-Cristina

    May 16, 2012 at 7:16 pm


    sustin ziua shoppingului. ador shoppingul si ar fi minunat sa existe o astfel de zi. si pun pariu ca toate magazinele ar face in aceasta zi mega reduceri. cred ca ideal ar fi ca Ziua Shoppingului sa fie intr-o zi de vara gen 1 iulie :-> imi place sa merg la shopping, sa combin tot ce imi trece prin cap si sa am cat mai multe haine. sunt obsedata kiar d asa ceva. si cand nu am bani ma opresc sa vad ce apare pentru a le achizitiona cand vin banii. o zi a shoppingului ar fi una dementiala si cred ca multi oameni ar fi incantati de aceasta idee. asa ca sa combinam tot ce ne place si sa mergem la shopping. eu una merg foarte des la shopping si recunosc ca as merge zilnic:D

  15. Avram Roberto

    May 15, 2012 at 10:17 am


    https://www.facebook.com/avram.roberto

    Ziua shoppingului trebuie sarbatorita la maxim de catre noi, baietii. Astfel va trebui sa profitam la maxim de toate locurile lasate libere,linistite,goale de catre femeile aflate la cumparaturi

  16. Arfir Diana-Gabriela

    May 15, 2012 at 10:06 am


    1. Share: https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=237287313043396&id=100003005245941

    2. Sustin shopping-ul cu toata taria. Pot spune ca aceasta activitate este nelipsita din viata mea. Ador sa cumpar lucruri frumoase, sa fiu in pas cu tendintele modei. Shopping-ul ma poate inveseli atunci cand sunt trista, ma poate face sa zambesc si imi poate reda starea de bine de fiecare data. Multi nu inteleg cum poate o simpla bratara sau o pereche de pantofi stiletto sa redea increderea unei persoane. As fi cea mai fericita daca s-ar oficializa o astfel de zi, in special pentru ca nu ar mai trebui sa ascult tot felul de reprosuri legate de multele achizitii pe care le fac aproape zilnic si de timpul destul de indelungat pe care il aloc acestora. Dar…sa va spun cum as celebra eu o zi a shopping-ului. Cea mai potrivita pentru un astfel de eveniment ar fi o zi de primavara, senina si calda, naiva si zburdalnica cum o stim cu totii, cu toata bogatia ei de culori, o zi in care te invalui cu parfumul imbatator de flori proaspete si soarele isi face simtita timid, apoi din ce in ce mai puternic, caldura. M-as imbraca lejer, intr-o jacheta cu maneci suflecate, completata de o pereche de blugi , doua tricouri suprapuse care ascund mesaje-statement doar de mine stiute, fara alte accesorii decat ceasul meu supradimensionat care imi este tovaras fidel in toate aventurile si o pereche de cercelusi-butoni aurii, mi-as lasa parul ondulat sa se unduiasca pe spate in voie, cu ochii bine ascunsi in spatele unor ochelari de soare si o pereche de tenisi veseli si comfortabili, si as pluti in voie pe strazile incarcate de istorie si piatra cubica ale Bucurestiului de altadata. As merge plina de optimism, cu rucsacul meu inflorat catre prietenele mele, tovarasele de nebunii din adolescenta, peste care timpul se incapataneaza sa nu lase nicio urma. As bea cu pofta aproape nefireasca o carafa de limonada de la una din terasele atat de cunoscute ale Lipscani-ului, in timp ce fetele mi-ar destainui cateva amanunte delicioase de viata. Evident ca nu m-as lasa nici eu mai prejos si as reusi sa devin centrul atentiei asemeni unui bebelus care face giumbuslucuri si iti umple sufletul de bucurie. Apoi ne-am pune la curent cu noile aparitii fashion si tendintele sezonului ce isi face deja simtita prezenta. Ar urma apoi un “periplu” ca in vremurile adolescentei, cand scotoceam hai-hui prin magazine, pentru a cauta “diamante neslefuite” in mormanele de haine vintage expuse, proband si “prostindu-ne” in fata oglinzilor prea mici pentru suflete asa de vesele si mari. Fiind o zi realmente speciala, toate magazinele ne-ar intampina cu reduceri si cadouri de nerefuzat. Cand imi imaginez aceasta zi imi vine in minte culoarea roz – o culoare vesela, optimista, demna de un eveniment asa deosebit. Vanzatoarele ne-ar intampina de la intrarea in magazin cu un zambet larg (lucru destul de rar intalnit in zilele noastre, din pacate!) si ne-ar pofti la o “sesiune” placuta si inedita de cumparaturi. Fiecare magazin ar fi decorat cu multe baloane roz si albe care sa te imbie sa le treci pragul si cu un loc special amenajat in care ai putea gusta cateva prajiturele in forme si culori care sa evoce aceasta zi speciala (fursecuri, macarons, waffles si mini-briose colorate, in forme de pantofiori, gentute si alte accesorii demne de o adevarata fashionista). Mi-ar placea sa existe si cateva oferte inedite, precum: tombole cu premii in articole vestimentare, promotii gen – primii 100 de vizitatori/cumparatori sa beneficieze de vouchere substantiale sau sedinte de machiaj gratuit. M-as vedea cu bratele pline de paperbags incercand sa mai iau, cu ultimele puteri si cateva perechi de pantofi care mi-ar completa colectia de stiletto(s) realizata cu atata entuziasm. Mi-as incheia ziua, plimbandu-ma pe acelasi drum pe care am venit, pe aceeasi piatra cubica, insa purtand pe fata un zambet larg, o tona de sacose ( 🙂 ), iar in suflet amintirea acestei zile minunate – Ziua Shopping-ului…

  17. Dima Iosefina

    May 14, 2012 at 9:01 pm


    Ma trezesc dis de dimineata, ma echipez cu o tinuta lejera, dar trendy, iar pe umar imi pun Louis Vuitton-ul personalizat: o plasa eco gigantica din panza. Cobor pe scari, iar la iesirea din bloc este deja vanzoleala. Zeci de femei se imbulzesc spre strada. Traficul este blocat, iar pe trotuare se aud sacadat sunetele ascutite ale tocurilor.
    Miresmele unor parfumuri florale se amesteca si ne simtim unite de un singur gand. Marsaluim spre punctul de intalnire cu miscari sexy din solduri. Dinspre periferie sau mai din centru, ne indreptam toate spre acelasi loc, animate de acelasi vis devenit realitate: Ziua Shopping-ului!
    Targuri in aer liber, mega-reduceri la magazinele preferate, promoteri de branduri si designeri iesiti in strada, confectii hand-made pline de inspiratie… Ziua incepe cu un concurs de alergat pe tocuri pana la primul magazin cu reduceri de 70%. Urmeaza sesiuni de shopping instant, cadouri surpriza, concursuri de identificat branduri. Se deschide si targul de produse bio, apoi cel de decoratiuni. Apar si designerii in mars… Au renuntat la masini, pentru ca tot orasul este blocat. Iar spre seara incep spectacolele.
    Cu sacosele incarcate de cumparaturi, ne intoarcem fericite spre casa. Abia asteptam ca cei dragi sa isi primeasca si ei cadourile… Dar deschid ochii si imi dau seama ca a fost doar un vis. Imi beau cafeaua la calculator si imi caut visul pe Internet. Ar fi haios sa simbolizeze ceva in Dictionarul Viselor.
    Imi apare site-ul http://www.woman2woman.ro cu o intrebare care ma trezeste brusc din motaiala de dimineata: “Tu cum ti-ai dori sa fie sarbatorita Ziua Shopping-ului?”. Distribui linkul pe http://www.facebook.com/iosefina.dima si imi spun zambind: “este posibil ca visul meu sa devina realitate”…

  18. rocxana

    May 14, 2012 at 7:55 pm


    ma relaxeaza cateodata.

  19. rocxana

    May 14, 2012 at 7:54 pm


    Am unde sa ma plimb si ma relaxeaza cateodata.

  20. Pojar Forausberger Renate

    May 14, 2012 at 6:10 pm


    Cumparaturile nu le ofera femeilor numai satisfactie si o activitate, ci le ofera o noua perspectiva – femeile sunt capabile sa se transforme de fiecare data cand simt nevoia.Este cea mai buna metoda de relaxare.
    Shopping-ul este odihnă pentru suflet, spaţiu pentru creativitate, completarea garderobei şi chiar antrenament pentru organism si este capacitatea de a învinge orice depresie.
    Chiar ca ar trebui sa sarbatorim macar o data pe an, sa fie o zi in care sa lipsesti si de la lucru ca sa sarbatoresti o zi in care te poti simti implinita din toate punctele de vedere, o zi a relaxarii.

  21. Iacob Alina

    May 14, 2012 at 7:25 am


    https://www.facebook.com/alina.iacob.31/posts/236964759736393

    As vrea ca toti barbatii sa isi insoteasca iubitele la cumparaturi sa vada si ei cat de greu este sa te faci frumoasa pentru ei!

  22. SERBAN GRETI

    May 14, 2012 at 7:06 am


    https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=265972266834693&id=100001351912415
    Ziua Shopping-ului mi-as dori sa fie sarbatorita prin promotii super atractive pentru toate doamnele si domnisoarele si evident barbatii sa fie finantatorii.

  23. Dop (Bratu) Oana

    May 13, 2012 at 10:14 pm


    https://www.facebook.com/#!/bratu.manuela
    Shopingul este o activitate care ne face sa ne simtim bine si trebuie sarbatorita ca atare

  24. Stefan Nadia Irina

    May 13, 2012 at 3:00 pm


    Cu preturi promo si excursii.

  25. Rotaru Gabriela Tatiana

    May 13, 2012 at 12:15 pm


    http://www.facebook.com/rotaru.gabrielatatiana/posts/215036091948182
    Shopping-ul este minunat,ne face fericite si pline de bucurie.

  26. goleanu anisoara

    May 13, 2012 at 8:59 am


    ZIUA SHOPPING-ului e ziua in care ai bani de cumparaturi si,oricum este o sarbatoare,mai ales pentru femei…Ar fi o nebunie totala daca s-ar mai ivi si ceva reduceri si promotii,avem,n-avem nevoie de lucrul respectiv,cumparam,ne plece,ne trebuie!Ne invoim de la servici,luam concediu,lasam nepotelul in grija vecinii(care e la pat si nu poate face shopping…)si ,cu sacosa goala inainte ,cu sacosa doldora,inapoi!

  27. pop aurelia

    May 13, 2012 at 8:57 am


    Shopping-ul este un mod de a trai, de a ne exprima, este o necesitate in familie. Noi femeile il avem in sange pentru ca ne dorim sa fim tot timpul aranjate si frumoase si mai ales vrem sa fim admirate.Ziua shopingului ar trebui sa fie in fiecare zi,pentru a putea sa ne simtim mai bine:sa fie insotita de multe reduceri si cadouri surpriza.

  28. Iuliana Dobre

    May 13, 2012 at 8:44 am


    In primul rand ar fi zi libera legala,pentru ca nu numai femeile,ci si multi barbati sunt pasionati de shopping.Ar trebui promovata pentru ca toata lumea sa stie,sa cumpere si sa profite de promotii.Imi imaginez nu numai reduceri,ci si concursuri,prezentari,filme,muzica,mostre,cate ceva pentru fiecare,pentru a ne aminti cu drag nu numai de produsele cumparate,ci si de ziua petrecuta in mod placut.As merge impreuna cu sotul sau o prietena si cred ca daca as putea as face turul celor mai importante locuri,care ma astept sa fie comunicate din timp ,pentru a nu rata nimic.Mi-ar placea sa pot face schimb de experienta cu alti impatimiti de shopping si sa beneficiem de sfaturi de la profesionisti.

  29. Claudia Lungu

    May 13, 2012 at 7:27 am


    ziua shopingului ar trebui sa fie in fiecare zi,pentru a putea sa ne simtim mai bine:sa fie insotita de multe reduceri si cadouri surpriza.

  30. Andrisan Cristina

    May 13, 2012 at 7:25 am


    Shoping-ul este …pasiunea mea.Ador sa fac shoping ,chiar daca uneori,resursele limitate nu-mi permit decat shoping in magazine …second-hand!Ceva trebuie sa cumpar in fiecare luna!Stiu sa aleg din multitudinea de produse oferite excat ceva pe plac,potrivit,destul de elegant si comod,un lucru frumos fie ca este vorba de imbracaminte,incaltaminte sau doar o carte.

  31. BORS IOAN

    May 13, 2012 at 6:43 am


    Fiecare zi pentru oameni ar trebui sa fie una fericita si traita din plin sigur umpluta cu shopimgu-l.CARE in viziune mea este si-o stare de spirit in functie de bugetul disponibil ,si lucrurile cumparate putem vi veseli,nervosi,multumiti,nemultumiti.Dar in general lumea cumpara ,unii strictul necesar,altii din plictiseala.TOTI fac acelasi lucru cumpara ca nu au alternativa,a fost odata trocul.

  32. Monika

    May 12, 2012 at 11:56 pm


    http://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=312550802153707&id=100003667103919
    As dori ca ziua shopinggului sa fie sarbatorita cu multe reduceri si cadouri:)

  33. dovan cristina

    May 12, 2012 at 7:07 pm


    ziua shoping-ului ar treubi sa fie sarbatorita cheltuind foarte multi bani pe lucurile care ne fac fericite

  34. Muna

    May 12, 2012 at 5:10 pm

  35. oana

    May 12, 2012 at 4:16 pm


    Evident, toatele doamnele si domnisoarele, de ce nu si domnii, sa mearga la shopping! Zi libera de la munca, mers in magazine, oferte, reduceri, vouchere, toate pentru a sarbatori asa cum trebuie o zi a shoppingului!
    https://www.facebook.com/visan.oana.7/posts/135564699901133

  36. BIANCA ROXANA ANITEI

    May 12, 2012 at 3:53 pm


    Buna!
    Am preluat articolul aici: http://zambetdeinger.blogspot.com/2012/05/sustine-ziua-shopping-ului.html
    Am dat share aici: https://www.facebook.com/bianca.roxana/posts/240822592686686

    Dupa parerea mea, ziua shoppingului ar trebui sarbatorita cu tot fastul;)))Impatimita a cumparaturilor cum sunt, mi-as face de cap nu alaturi de prietene,cum s-ar crede..ci alaturi de sotul meu,care imi e cel mai bun tovaras de hoinareala prin magazine, in cautarea celor mai frumoase tinute..cand am o saptamana proasta,sau pur si simplu foarte aglomerata,weekend-ul e musai sa fie unul de rasfat..si cum altfel decat in acest mod;))?
    Admit si eu ca o alta modalitate de a ma binedispune instant nu cred sa existe, asa ca astept nerabdatoare sa se instaureze Ziua Shoppingului cu drepturi depline, sa pot sa ma bucur de muuulte,muuulte reduceri si de voie buna!

  37. Buciuta Loredana

    May 12, 2012 at 3:11 pm


    Ziua shopping-ului ar trebui sarbatorita mergand la cumparaturi desigur, iar daca ti se ofera si multe gratuitati sau macar reduceri reale e cu atat mai bine! Traiasca Ziua shopping-ului!

  38. dumitru raluca maria

    May 12, 2012 at 1:19 pm


    https://www.facebook.com/dumitru.raluca.9/posts/234997203267322

    Am o viziune foarte bine elaborata in ceea ce priveste Ziua Shopping-ului. Imi imaginez ca este un eveniment de mare amploare care este asteptat cu sufletul la gura de impatimitele shopping-ului. Un eveniment foarte bine organizat care sa aduca laolalta nume mari din industria modei. Sunt asteptati asadar marii creatorii de haine, incaltaminte, genti, bijuterii si nu numai. Poti admira astfel ultimele noutati in materie de fashion si te poti bucura de atmosfera alaturi de prietenele tale.
    Mall-urile si centrele comerciale vor avea program prelungit si discount-uri pe masura.
    Doamnele si domnisoarele vor avea liber legal de Ziua Shopping-ului precum si o prima consistenta cu toate ca cele mai multe dintre ele se pregatesc (financiar) din vreme pentru un astfel de eveniment.
    In final inchei prin a spune ca reteta de succes a Zilei Shopping-ului trebuie sa contina spectacol, stralucire, promotii si oferte irezistibile .

  39. sofron georgiana petronela

    May 12, 2012 at 12:10 pm


    si eu imi doresc ca ziua shopping-ului sa fi fost sarbatorit atunci cand simti nevoia sa te relaxezi nu chiar zi de zi .atunci cand fac eu shopping simt ca le fac pe toate deodata si ii multumesc pe totii inclusiv pe mine in aceea zi parca sunt alta persoana cu o alta gandire si ii intelegi pe totii.

  40. Savu Cristiana

    May 12, 2012 at 8:33 am


    Shopping-ul este o terapie care vindeca de toate. Fiecare zi ar trebui sarbatorita, de ce nu de 6 mai?

  41. GemBird

    May 12, 2012 at 8:04 am


    as dori ca aceasta zi sa fie sarbatorita ca si ziua de 8 martie in sensul ca femeile sa primeasca nu flori si mici atentii ci carduri sau diferite sume de bani de la barbatii sau prietenii sau tatii sau fratii lor special pentru shopping.

  42. ionescu elena

    May 12, 2012 at 7:40 am


    shopping-ul pentru mine reprezinta o zi de relaxare ,cand imi cumpar tinute noi ,care le gasesc la preturi foarte avantajoase .

  43. sabangeanu antoanela

    May 12, 2012 at 7:18 am


    De cele mai multe ori shopping-ul este o necesitate in familie, dar ca femeie mi-as dori sa existe o zi speciala, dedicata acestui lucru cuprinzand competitii pe diverse categorii atat de varsta cat si pe sexe cu ajutorul anumitor vouchere partenere realizatorilor unor astfel de manifestari.
    http://www.facebook.com/?ref=tn_tnmn#!/events/406341772721714/

  44. Constantin Roxana

    May 11, 2012 at 9:05 pm


    Shopping-ul este un mod de a trai, de a ne exprima. Noi femeile il avem in sange pentru ca ne dorim sa fim tot timpul aranjate si frumoase si mai ales vrem sa fim admirate. Eu una evadez in marile mall-uri sa imi achizitionez aproape saptamanal cate ceva (mai ales cand sunt trista sau suparata) iar in momentul in care am facut o achizitie buna si la super pret sunt cea mai fericita si linistita, apoi trebuie sa afle si prietenele mele care si ele la randul lor fac la fel. Asa o sa fac si cu articolul asta, o sa afle toate prietelene si cunostintele mele de pe facebook de Ziua Shopping-ului.
    http://www.facebook.com/?ref=tn_tnmn#!/events/406341772721714/