CONCURS: Castiga unul dintre cele 3 premii oferite de Boomerang - Woman2woman.ro

CONCURS: Castiga unul dintre cele 3 premii oferite de Boomerang

By on May 17, 2017
Share Button

Woman2Woman.ro te invita la Concurs!

Participa la concurs si poti castiga unul dintre cele 3 premii oferite de Boomerang. Fiecare premiu contine un rucsacel de plus Scooby-Doo, o paturica Scooby-Doo si un penar care contine radiera, creion, rigla si ascutitoare.

Despre Scooby-Doo

Stim cat de mult va place Scooby-Doo si cat de mult va distrati de fiecare data cand rezolva fara sa vrea un nou mister, de aceea va invitam la un concurs special!

Despre serial

Scooby si gasca revin in Fii tare, Scooby-Doo! Gasca e in ultimul an la liceu si decide sa isi petreaca vacanta de vara intr-o drumetie in Masina Misterelor! De-ar fi fost atat de simplu: pe drum descopera o colcaiala de monstri, strigoi si demoni, care tin mortis sa le strice planurile de vacanta.

Vezi cum se descurca Scooby, Shaggy, Fred, Daphne si Velma la petrecerile misterioase cu monstri, la intalniri cu muzicieni-strigoi si in intreceri cu yeti si roboti puternici! Hopa! Distractia, comedia si misterele la tot pasul sunt garantate.

Viziteaza site-ul Boomerang unde poti juca jocuri gratuite online si poti descoperi o multime de videoclipuri gratuite de vizionat! Ne vedem acolo!

Premii – 3 premii, fiecare contine un rucsacel de plus Scooby-Doo, o paturica Scooby-Doo si un penar care contine radiera, creion, rigla si ascutitoare

Participare:

Perioada in care poti participa este 18  – 30 mai 2017.

Cum participi:

E adevarat ca Scooby e animalul de companie al lui Shaggy, dar cei doi se poarta de parca ar fi frati. Isi fura unul altuia mancarea, isi termina reciproc propozitiile si se salveaza unul pe celalalt din mainile unor raufacatori fiorosi. Din fericire, monstrii se dovedesc de fiecare data a fi oameni mascati.

Raspundeti la intrebarile noastre de mai jos si castigati super premii cu Scooby-Doo!

De ce este Scooby-Doo personajul tau preferat de la Boomerang?

Si nu uitati sa urmariti episoadele „Fii tare, Scooby-Doo”de luni pana vineri la 18:05, la Boomerang!

Cine castiga:

Participantii cu cele mai interesante raspunsuri vor castiga unul dintre cele trei premii oferite de Boomerang.

Premiile vor fi trimise castigatorilor de catre sponsorul acestui concurs.

Castigatorii vor fi anuntati in pagina de concurs, printr-un comentariu la acest articol de pe site-ul Woman2Woman.ro, pe pagina de facebook a Woman2Woman.ro si pe adresa de e-mail, pana la data de 10 iunie 2017.

Prin inscrierea la acest concurs, participantii sunt de acord ca datele furnizate la inregistrare sa fie procesate si utilizate de catre Woman2Woman.ro si sponsorul acestui concurs la trimiterea de noutati, oferte si promotii.

*Pentru a fi eligibili, participantii trebuie sa respecte cerintele

**Pentru a fi eligibili, participantii trebuie sa specifice datele exacte, valide si reale la postarea comentariului: nume si adresa de e-mail (aceeasi adresa de e-mail va fi folosita la abonarea automata la newsletter-ul Woman2Woman.ro). Castigatorii vor fi contactati prin e-mail si vor primi pe adresa de e-mail furnizata la logare/abonare/postarea comentariului instructiunile necesare pentru a putea intra in posesia premiului castigat.

***Participantii cu raspunsuri copiate sau postate anterior pe alte site-uri pot fi descalificati.

****Castigatorii trebuie sa raspunda la mail-ul de anuntare a castigarii premiului in maxim 24 de ore de la data trimiterii acestuia. In caz contrar, pot pierde dreptul de a castiga premiul, acesta revenind unui alt participant.

Share Button

57 Comments

  1. Mihaela Dinu

    June 1, 2017 at 3:31 pm


    Dragii nostri, ne bucuram ca ati participat la concurs si revenim cu cei 3 castigatori:
    luciana cigoianu
    Camelia Covaci
    Florentina Iliescu
    Felicitari tuturor participantilor!

  2. luciana cigoianu

    May 30, 2017 at 9:18 pm


    Il ador pe Scooby-Doo deoarece desenele cu el reusesc sa ne amuze atat pe mine cat si pe cel mic . Scoby-Doo ne aduce zambetul pe buze chiar si dupa o zi stresanta la locul de munca . Cine poate rezista la intamplarile hazlii ale lui Scobyy .

  3. nicoleta mihaeanu

    May 30, 2017 at 6:15 pm


    soooby doo imi place deoarece eu ma ocup de cofetarie,si in ultimul timp este cerut torturile cu desen scooby

  4. Sunica Georgiana

    May 30, 2017 at 1:28 pm


    Scooby Doo este un personaj simpatic, cel mai iubit din gasca de prieteni din care face parte, este un personaj pe care l-am vazut zilnic in desene cand eram mai mica, primul catel vorbaret si glumet pe care l-am indragit.

  5. Stefanescu Mihaela

    May 30, 2017 at 11:48 am


    Aceste desene mi-au marcat copilaria si imi face placere sa ma uit si acum impreuna cu baietelul meu la acest catel Scooby fricos si amuzant in timp ce se tine scai de Shaggy in timpul investigarii misterelor.Avem si noi 2 catei care ne sunt cei mai buni prieteni si poate de aceea acest catel ne face sa il placem si mai mult si de abea sa asteptam sa fredonam impreuna ”scooby doobie doo where are you” la fiecare episod si nu numai,cand ne alergam prin toata casa si curtea,cand ne jucam cu masinuta misterelor sau cand ne pregatim de nani impreuna cu Scooby de plus.Mi-as dori tare mult ca si alti copilasi sa indrageasca aceste desene la fel de mult ca si noi.

  6. Costel

    May 30, 2017 at 4:05 am


    MAY 30, 2017 AT 2:03 AM
    Cine nu il iubește pe Scooby Doo ? Câinele german,vânător de fantome, care o ia la fugă când lucrurile iau o întorsătură înfricoșătoare. Se ține scai de prietenul său Shaggy și deși Scooby Doo nu caută niciodată să dea de probleme, problemele au darul de a-l găsi pe el! Când refuză să fie momeală, el și Shaggy primesc câte un „Scooby Snack” care le dă putere și curaj astfel încât își pot îndeplini datoria.
    Un personaj foarte amuzant și iubit de către toată lumea.

  7. Tanvuia Cristian-Victor

    May 29, 2017 at 6:25 pm


    Mie imi place Scooby-Doo deoarece, el este foarte amuzant, avem aceeasi mancare preferata, pizza si as vrea sa am un prieten ca acesta. Nimeni nu este ca Scooby-Doo!

  8. Belea Cristina

    May 29, 2017 at 3:42 pm


    Eu cred ca nu exista persoana pe pamant fie copil , fie parinte care sa nu indrageasca aceasta animatie dar mai ales faimosul personaj Scooby Doo . Acesta ne-a umplut copilaria de bucurie ,iar acum as vrea sa-i multumesc pe aceasta cale .
    Scooby Doo nu doar ca este foarte curajos insa ne-a demonstrat tuturor ca adevaratii “monstrii” sunt chiar oamneii.

  9. Elena Stan.

    May 29, 2017 at 6:33 am


    Pentru că iese câștigător în competiția elucidării misterelor universului.

  10. Apostoiu Gurau Mihaela Florentina

    May 29, 2017 at 12:20 am


    Scooby-Doo nu este doar personajul meu preferat de la Boomerang ci perjonajul preferat al familiei. Scooby-Doo este o rasa de caini foarte inalta si robusta este unic fata de ceilalti caini deoarece acesta vorbeste limba engleza,insa, intr-un mod amuzant, deformand cuvintele intr-un stil aparte.
    Este foarte amuzant si il ador, mai ales cand incearca sa le explice tovarasilor lui de investigatii ca este un pericol iminent.”Scooby-Dooby-Doo”

  11. Murarasu Oana-Nicoleta

    May 29, 2017 at 12:17 am


    Imi place Scooby Doo deoarece este un show frumos si bun. Scooby Doo este un show cu mult umor. Chiar de cand primele imagini din acest desen animat au fost facute publice multi oameni nu i-au dat nici o sansa si au fost mirati de aceasta animatie. Dar cu toate acestea Scooby Doo ramane un show pe cinste. In primul rand umorul este genial. Showul Scooby Doo este un show placut. Personajul Daphne este un personaj foarte placut. Intodeuna mi s-a parut comic cand ea devine rusinata cand cineva isi da seama ca ea este atrasa de Fred. Este comic cand ea se enerveaza cand cineva filtreaza cu Fred. Misterul din desen este foarte placut. As recomanda acest desen si altor persoane. Scooby Doo este un show care te tine cu sufletul la gura. Scooby-Doo este cel mai lung masurat in timp desen animat. Acest ruleaza de 17 ani. Acesta este un show pe care nu se poate sa nu il iubesti. Acest desen animat are o atractie care nu poate nimeni sa o conteste. Gasca celor din Scooby Doo este una de adolescenti ceea ce imi place foarte mult. Velma este lipiciul ce tine stransa a aceasta gasca. Imi place de ea deoarece este inteligenta si este cea care rezolva misterul desi si ceilalti joaca cate un rol in dezlegarea misterului. Ea este un geniu. Ea este un vraci al stiintei. Imi place si de Daphne. Ea este cea care intodeuna ajunge in cele din urma sa fie rapita de catre talhar. Ea este frumoasa si bogata si nu ii pare rau de asta. Fara cele doua fete gasca nu ar rezolva nici un mister. Shag si Scooby sunt doua persoanje cu inima buna, nu intra in probleme serioase si sunt iubiti de catre ceilalti. Ei sunt membri cheie din gasca. Impreuna mereu le este foame celor doua personaje. Scooby Doo un desen animat la care ma pot uita cu nepotii deoarece talharii din el sunt costumati in zombie si alte creaturi rele. Aproape de fiecare data talharii sunt barbati care au furat ceva si au speriat pe cineva. Imi place foarte mult atunci cand talharul spune ca era sa scape basma curata daca nu ei nu isi bagau nasul si isi vedeau de treaba lor. Poate ca cel mai mult imi place acest desen deoarece de fiecare data cand incepe acesta incepe cu un catel. Scooby este personaul meu preferat deoarece este un caine ce vorbeste, simte si gandeste si nu vrem toti cei care au catei sau nu sa ii auzim vorbind astfel incat acestia sa ne poate spuna cat de mult tin ei la noi. Si daca ei ar rezolva mistere nu i-ati intragi mai mult?

  12. Constantin Paul

    May 28, 2017 at 7:47 pm


    Este un doberman dragut prin faptul ca este sperios si naiv.

  13. Grazia Manase

    May 28, 2017 at 4:01 pm


    Scooby Doo este fascinant pentru ca fiului meu i se pare fascinant. Pentru ca iese cu bine din fiecare nazdravanie pe care o face, pentru ca este plin de haz, pentru ca impleteste curajul cu teama, pentru ca este mai uman decat oamenii. Baietelul meu este atras de acest catel cu suflet bun, capabil sa dezlege mistere, capabil sa aduca zambetul pe buze, capabil de o prietenie cum rar intalnesti. Scooby Doo este fascinant pentru ca nu poate fi altfel…

  14. Botezatu Anna Melania

    May 28, 2017 at 6:48 am


    Copiilor mei le place Scooby Doo , nu mai au răbdare până când începe desenul Este cățelul lor preferat

  15. Valentina

    May 27, 2017 at 4:44 pm


    Pentru ca e amuzant, hazliu, si iestet. Este un personaj minunat

  16. Diaconu Vasile Gabriel

    May 27, 2017 at 12:27 pm


    Scooby Doo e un catel fricos,dar puternic in acelas timp…chiar daca am o varsta de adult,cu el ma simt tot copil 🙂 si il urmaresc..

  17. tudor ilie puiu

    May 27, 2017 at 12:06 am


    pentru ca scooby dooby-doo!:)

  18. CONSTANTINESCU MIHAIL

    May 26, 2017 at 10:02 pm


    i-mi place pentru ca este un caine foarte istet

  19. Dobrin Cristina

    May 26, 2017 at 2:53 pm


    Cum sa nu il iubesti pe Scooby?E tare amuzant si acest desen animat e recomandat pentru copiii de toate varstele.Spre deosebire de desenele de astazi care contin violenta,Scooby Doo e educativ.Te iubim Scooby!

  20. Haidău Emanuela

    May 26, 2017 at 9:14 am


    De mici copii am fost învățați :cel mai bun prieten al omului este câinele.Am regăsit în personajul Scooby-Doo această prietenie , dovedindu-ne producătorii, prin personalizarea lui,că poate avea suflet mai curat că și al unui om.Mai mult, odată cu urmărirea desenelor împreună cu fetița mea mi-am dat seama că îi iubesc pe amândoi pentru pofta nestăvilit pentru mâncare,dulciuri 😊

  21. Marin Cristina Georgeta

    May 26, 2017 at 7:51 am


    Imi place desenul animat pentru ca Scooby-Doo este un catel care vorbeste. Imi place cum rade si se amuza si nepotica mea va urmareste

    • MAXIM MIHAELA

      May 28, 2017 at 11:14 am


      Doamna Marin Cristina Georgeta mi-a furat comentariul.

  22. Munteanu Vlad Ioan

    May 25, 2017 at 9:34 pm


    De ce imi place Scooby ? Simplu: mi-a intors metafizicul pe dos . Definitiv.

  23. florentin

    May 25, 2017 at 9:03 pm


    Ne plac Scooby si restul prietenilor pentru ca cei 5 eroi fac exact ce s-a dorit de la inceput: fac parte din desene animate fara prea multa violenta, asa cum ceruse ACT, organizatie de parinti din SUA, in 1968. Chiar daca cei 5 lupta mereu cu monstri, lupta lor e una plina de umor, cu fente, farse, chiar gafe, asa ca micutii nu percep violenta pura, ca in alte multe desene moderne. Lasand copiii sa se uite la Scooby nu riscati nimic si experienta e una placuta si pentru cei mari. Asa ca, din toata inima, redeveniti copiii care gaseau fericirea in a urmari peripetiile unui catel gurmand si ale unei gasti de prieteni adevarati.

  24. STEFAN NADIA IRINA

    May 25, 2017 at 8:22 pm


    e foarte haios

  25. lupu flolrin

    May 25, 2017 at 7:27 pm


    pentru ca e cel mai activ dintre toti, sare in ajutor celorlati si tot timpul e foame 1

  26. SOPTELEA ELENA

    May 25, 2017 at 6:22 pm


    Scooby – Doo este personajul care te face sa fi erou . Atunci cand esti trist urmareste Scooby – Doo uiti de toate grijile.

  27. MIHAELA MAXIM

    May 25, 2017 at 5:08 pm


    Imi place desenul animat pentru ca Scooby-Doo este un catel care vorbeste. Imi place cum rade si se amuza. Urmaresc serialul cu copiii surorii mele.

  28. raul

    May 25, 2017 at 4:20 pm


    Scooby este un mare-danez maro speriat de fantome. Este întotdeauna văzut purtând o zgardă turcoaz.Cel mai bun prieten al lui Scooby Doo, Shaggy îi împărtășește pasiunea pentru mâncare și firea fricoasă

    • Cipca Angela​

      May 25, 2017 at 5:38 pm


      Scooby Doo este personajul copipariei mele și mai nou și a copilului meu!este foarte distractiv iar cel mic când il vede arunca cu oase in TV😂mereu spune,,mami Dooby vrea papa”.

  29. Cristian Dobre

    May 25, 2017 at 3:28 pm


    Nu este personajul meu preferat ci al fetitei mele, chiar daca are doar doi ani si jumatate!

  30. Tantar Gheorghe

    May 25, 2017 at 3:14 pm


    Imi place Scooby-Doo ,pentru ca ma regasesc pe mine ,in ciuda fricii manifestate deseori merge inainta si iese invingator,si imi mai place devotamentul sau fata de priteni

  31. Alexandra&Maria

    May 25, 2017 at 2:53 pm


    Ma uit si eu impreuna cu fetele mele la simpaticul,haiosul si fricosul Scooby-Doo.cel mai mult le place momentul in care apare vreo fantoma si Sooby- Doo tremura de frica.

  32. Craciun

    May 25, 2017 at 2:48 pm


    Scooby – Doo este personajul care te binedispune atunci cand esti suparat.
    Noi ne uitam la desenele animate cu Scooby Doo ptr ca ne place intregii familii dar in special fetitei care sete fan Scooby

  33. Marius Rambu

    May 25, 2017 at 12:24 pm


    Ma bine dispune desenele cu Scooby-Doo, dupa o zis de munca numai bine ma relaxez la desenele cu Scooby. Daca as castiga acest premiu, l-as darui nepotului meu.

  34. Tupulan Monica

    May 25, 2017 at 12:07 pm


    Scooby-doo este cel mai tare,haios,istet si dragalas.

  35. Popa Constantin

    May 25, 2017 at 12:03 pm


    Scooby este personajul meu preferat pentru că hai să recunoaștem la toți ne e frică prin peșteri întunecoase și prin cine știe ce locuri întunecate. Ce să mai zic dacă apare un mostru la orizont. Iar cu foamea la fel, sunt gurmand și pap totul înainte ca altul să pună mâna( lăbuța) înaintea mea!

  36. ENE FLORIN

    May 25, 2017 at 11:01 am


    PENTRU CA MEREU PARTICIPA LA COMPETITII

  37. Dan Ababei

    May 25, 2017 at 10:56 am


    Cum să nu-mi placă,puradelul meu,Stefan caută pe sub pat,prin dulapuri,prin mașina de spălat,aragaz și cam toate locurile,fantome,arătănii și ale lighioaie.Și-o pus și o codiță dintr-un ciorap de-al bunicii,latră,vrea mâncarea jos,lângă trocuța mâților.Mai ciudat e că-mi place și mie să mă uit la ce gogomănii mai face tata fricoșilor.

  38. calota lucia

    May 25, 2017 at 9:51 am


    imi place Scooby pentru ca este un prieten adevarat,aiurit dar care rezolva toate problemele.Este simpatic ,dragalas si eu iubesc mult cateii…prietenim adevarati

  39. Madalina

    May 25, 2017 at 9:39 am


    Scooby-Doo este un personaj foarte amuzant.

  40. Bleotu Macrina

    May 25, 2017 at 9:35 am


    Scooby Doo este un catel amuzant, dar foarte speriat de fantome. Imi place deoarece este inteligent si ii place sa rezolve mistere. Isi ajuta prietenii dar nu prea vrea sa ia parte, fiidca ii este frica de orice umbra.

  41. Dumitru Costel

    May 25, 2017 at 9:17 am


    Scooby-Doo este simpatic.., !

  42. Camelia Covaci

    May 25, 2017 at 9:07 am


    Scooby-Doo este personajul meu favorit de la Boomerang, fiindca ne da tuturor adevarate lectii de viata. Baietelul meu tocmai a inceput sa il descopere. Scooby-Doo este haios, descurcaret si gaseste foarte repede solutii la orice. Nu intra in panica. Este mereu aproape de stapanul sau. Totodata, acest carismatic personaj imi ajuta copilul sa isi doreasca sa se apropie de animale si sa le iubeasca (de istetii camarazi, cainii, in speta).
    Mie una mi-a marcat copilaria acest erou “necuvantator” si aventurile lui si ale prietenilor sai. Imi doresc sa i-o marcheze si micutului meu, Flaviu. Scooby Doo, where are you? 😉

  43. turcu elvis

    May 25, 2017 at 9:06 am


    Scooby-Doo seamana perfect cu unul dintre catelusii pe care ii detinem si ii place sa se uite la serial impreuna cu fetita noastra…astfel am parte de momente de relaxare divine datorita acestui personaj minunat si haios…

  44. Alina Valentina Gîndea

    May 25, 2017 at 8:32 am


    Scooby-doo este personajul preferat al motatului meu de 4 anisori.Ii place ca reuseste de fiecare data ii prinde pe ,,hoti,, si ca e un mare mancacios ca si el.cand e scooby doo e liniste totala in casa.poate faceti un weekend scooby doo sa pot sa imi fac si eu treaba linistita,gen mancare,curatenie…😁

  45. Stoicescu Alina

    May 25, 2017 at 8:29 am


    Scooby-Doo a invatat-o pe fetita mea să fie curajoasa.De când urmărește desenele cu Scooby-Doo nu se mai teme de întuneric,nu mai este introvertită,ba mai mult,a prins curaj sa se aventureze în mici drumeții cu bunicii,fara să mai aibă nevoie de mami.

  46. balba marius

    May 25, 2017 at 8:20 am


    Scooby-Doo este personajul favorit al baietelului meu Andrei de 6 ani asa cum spune fiindca este caraghios,ii este foarte frica de fantome si fuge impreuna cu Shaggy de acestea.

  47. Tanasila Raluca

    May 25, 2017 at 7:32 am


    De ce? Imi aduce aminte de copilarie…iar acum le urmaresc alaturi de fetita mea. Sunt hazlii si te desprind de rutina, pur si simplu redevin copil.

  48. Octavian DUTA

    May 25, 2017 at 7:32 am


    Evelina Stefania, 6 ani, il iubeste foarte mult pe Scooby-Doo, atat de mult ca isi doreste foarte mult un catel de companie care sa se joace si sa fie nazdravan ca acesta.

  49. Andreea

    May 25, 2017 at 7:29 am


    Scooby Doo este personajul alaturi de care am crescut,povestile lui m-au amuzat, incantat si speriat deopotriva. Acum este si personajul preferat al fratiorului meu mai mic. Cine se aseamna se aduna!

  50. neg popescu liliana

    May 25, 2017 at 7:08 am


    Scooby-Doo este personajul favorit nu doar al meu, ci si a baiatului meu.Imi plac ff mult catei si imi plac mult mult desenele animate mai les Scooby-Doo sia acolo unul din personaje este un catel.

  51. Mihaela Marcu

    May 25, 2017 at 12:20 am


    De ce ne place scooby-doo?
    Pentru ca sunt mai mult decat niste desene animate,sunt niste povesti captivante care te poarta in diferite lumi si traiesti fiecare moment alaturi de indragitele personaje.

  52. S. Andreea

    May 19, 2017 at 9:49 pm


    Cum de ce? Pentru ca este super simpatic si haios 🙂 Este imposibil sa nu-l indragesti!

  53. Florentina Iliescu

    May 19, 2017 at 8:38 am


    Abia asteptam in fiecare seara sa vedem ce mai face Scooby si cum mai rezolva diverse situatii impreuna cu prietenii sai. Ne uitam la serial si comentam dupa… ce ne-a placut, cum au depasit personajele anumite momente mai delicate, etc. Multumim Boomerang! Urmarim cu drag si Mr. Bean, Jom si Jerry,Draculas – Vampirul Iepuras, etc.

    • Florentina Iliescu

      May 25, 2017 at 8:35 am


      “Ne plac Scooby si prietenii pentru că rezolva mistere. Sunt amuzanți pentru că le place să mănânce și le este frică de monștri”. Așa au zis băieții mei de 5 și 6 ani…

  54. Lazar Adrian