Castiga bunatati de la brutariile Paul

Scris de: la data: October 28, 2015
Share Button

Logo Paul 300Brutariile Paul ti-au pregatit o surpriza – un concurs special pentru cititorii Woman2Woman.ro. Premiul este un voucher de 100 de lei cu care poti cumpara desertul preferat din noua colectie de Millefeuille.

Despre colectia Millefeuille

Brutariile Paul lanseaza Millefeuille Collection, gama cu sase sortimente noi de prajituri fructate si savuroase, prezenta in exclusivitate in brutariile Paul.

Millefeuille Collection cuprinde sase sortimente unice, preparate dupa retete originale Paul: Millefeuille Amande Abricot (crema de vanilie cu caise, mascarpone, fulgi migdale si caise), Millefeuille Caramel (crema de vanilie cu caramel, bezele si fulgi migdale), Millefeuille Cerise Griotte (crema de vanilie cu cirese, mascarpone), Millefeuille Fraise (crema de vanilie cu capsuni, mascarpone si bezele), Millefeuille Noix de Pecan (crema de vanilie bourbon, nuci Pecan si bezele), Millefeuille Pistache Framboise (crema de fistic, crema de vanilie cu zmeura, marscarpone si fistic). Aceasta gama este completata de Millefeuille Vanille, reteta originala a prajiturii care se afla in mod obisnuit in meniul brutariilor Paul.

Colectia Millefeuille Paul Romania

Cum poti participa la concurs

Tot ce trebuie sa faci este sa urmaresti acesti pasi:

  1. Sa fii fan al paginilor oficiale de Facebook Paul Romania si Woman2Woman.ro
  2. Sa completezi potrivit personalitatii si preferintelor tale propozitia:

„Un Millefeuille ………….(completeaza cu aroma ta preferata din noua noastra colectie) de la Paul valoreaza cat o mie de ………………………………”.

  1. Sa lasi raspunsul tau in sectiunea de comentarii a acestui articol.

Concursul este valabil in perioada 28 octombrie – 08 noiembrie si va fi acordat 1 voucher in valoare de 100 lei. Castigatorii vor fi extrasi de catre echipa brutariilor Paul din lista celor care indeplinesc criteriile de mai sus si vor fi anuntati pana la data de 13 noiembrie.

*Pentru a fi eligibili, participantii trebuie sa respecte cerintele

**Pentru a fi eligibili, participantii trebuie sa specifice datele exacte, valide si reale la completarea formularului pentru participare la concurs (nume si adresa de e-mail)

***Castigatoarul va fi contactat prin e-mail si va primi pe adresa de e-mail furnizata la inregistrare instructiunile necesare pentru a putea intra in posesia premiului castigat.

****Participantii cu raspunsuri copiate sau postate anterior pe alte site-uri pot fi descalificati.

*****Castigatorii trebuie sa raspunda la mail-ul de anuntare a castigarii premiului in maxim 24 de ore de la data trimiterii acestuia. In caz contrar, pot pierde dreptul de a castiga premiul, acesta revenind unui alt participant.

Share Button

103 Comments

  1. Andreea B.

    November 13, 2015 at 6:20 pm


    Va multumim tuturor pentru participare. Castigatoarea este Romi. Felicitari!

  2. Stefan Badea

    November 8, 2015 at 8:12 pm


    Un Millefeuille Amande valoreaaza cat o mie de cuvinte!

  3. Stefan Badea

    November 8, 2015 at 8:12 pm


    Un Millefeuille Amande valoreaaza cat o mie de cuvinte!

  4. Ivascu Aurelia

    November 8, 2015 at 4:15 pm


    Un Millefeuille Caramel de la Paul valoreaza cat o mie de ciocolate cu caramel!

  5. Domnisanu Elena

    November 8, 2015 at 2:58 pm


    Un Millefeuille Amande Abricot de la Paul valoreaza cat o mie de borcane de dulceata de caise!

  6. Gurau Maria

    November 8, 2015 at 2:54 pm


    Un Millefeuille vanilie de la Paul valoreaza cat o mie de prajituri!

  7. Gurau Aurel

    November 8, 2015 at 2:52 pm


    Un Millefeuille vanilie de la Paul valoreaza cat o mie de prajituri!

  8. Tihulca Iuliana

    November 8, 2015 at 2:11 am


    Un Millefeuille Amande Abricot de la Paul valoreaza cat o mie de pupici.

  9. Tihulca Iuliana

    November 8, 2015 at 2:08 am


    Un Millefeuille Amande valoreaaza cat o mie de pupici!

  10. Stefan Cristina Ecaterina

    November 8, 2015 at 2:08 am


    Un Millefeuille fraise de la Paul valoreaza cat 10 macarons.

  11. Melinda Valadi

    November 7, 2015 at 11:10 pm


    Un Millefeuille Pistache Framboise de la Paul valoreaza cat o mie de cosulete cu zmeura culeasa chiar de mine.

  12. Plesu Mara

    November 7, 2015 at 10:16 pm


    „Un Millefeuille Noix de Pecan de la Paul valoreaza cat o mie de zâmbete”.

  13. Madalina Florentina Dragomir

    November 7, 2015 at 6:39 pm


    Un Millefeuille Caramel de la Paul valoreaza cat o mie de caramele cu fructe.

  14. Mariana Baroiu

    November 7, 2015 at 6:25 pm


    Un Millefeuille Caramel de la Paul valoreaza cat o mie de complimente.

  15. Apostoiu Gurau Mihaela

    November 7, 2015 at 5:52 pm


    Un Millefeuille vanilie de la Paul valoreaza cat o mie de cuvinte dulci!

  16. Puiu Silvia

    November 7, 2015 at 12:05 am


    Un Millefeuille vanilie de la Paul valoreaza cat un sarut 🙂

  17. Coman Monica

    November 6, 2015 at 4:38 pm


    Un Millefeuille vanilie de la Paul valoreaza cat o excursie la Paris.

  18. Coman Didina

    November 6, 2015 at 3:42 pm


    Un Millefeuille Caramel de la Paul valoreaza cat o mie de zambete nazdravane.

  19. Denisa

    November 6, 2015 at 3:31 pm


    Un Millefeuille Pistache Framboise de la Paul valoreaza cat o mie de senzatii dulci si parfumate

  20. Romi

    November 6, 2015 at 12:44 pm


    Un Millefeuille Noix de Pecan de la Paul valoreaza cat 1000 de amintiri pariziene

  21. Marilena

    November 5, 2015 at 10:41 pm


    Un Millefeuille caramel de la Paul valoreaza cat o mie de jeleuri.

  22. serban greti

    November 5, 2015 at 9:02 pm


    Un Millefeuille Amande Abricot de la Paul valoreaza cat o mie de placeri

  23. Maria Petre

    November 5, 2015 at 8:25 pm


    Un Millefeuille vanilie de la Paul valoreaza cat 1001 de nopti in compania Sheherezadei

  24. Vasilescu Gabriela

    November 5, 2015 at 5:48 pm


    Un Millefeuille Caramel de la Paul valoreaza cat o mie de clipe de bucurie”.

  25. Vasilescu Gabriela

    November 5, 2015 at 5:46 pm


    ,,Un Millefeuille Caramel de la Paul valoreaza cat o mie de clipe de bucurie”.

  26. Apostoiu Gurau Vasile

    November 5, 2015 at 4:33 pm


    „Un Millefeuille Amande Abricot de la Paul valoreaza cat 1000 de platouri cu prajituri!

  27. Mihailescu Adriana

    November 5, 2015 at 4:28 pm


    Un Millefeuilee Vanille de la Paul valoreaza cat o mie seri si nopti de vara

  28. R.A

    November 5, 2015 at 3:42 pm


    Un Millefeuille Caramel de la Paul valoreaza cat o mie de Șaorma

  29. Asiye Acar

    November 5, 2015 at 3:36 pm


    Un Millefeuilee Fraise de la Paul valoreaza cat o mie de prajituri Lasagna de caramel şi ciocolată.

  30. Corciu Ionela

    November 5, 2015 at 3:31 pm


    Un Millefeuille Cerise Griotte de la Paul valoreaza cat o mie de zile din viata mea

  31. Asiye Acar

    November 5, 2015 at 3:16 pm


    Un Millefeuille vanilie de la Paul valoreaza cat o mie de sarutari

  32. Barascu Violeta Ramona

    November 5, 2015 at 12:59 pm


    Un Millefeuille Caramel de la Paul , valoreaza cat o mie de sarutari dulci!

  33. Cristina Popescu

    November 5, 2015 at 12:59 pm


    Un Millefeuille Caramel de la Paul , valoreaza cat o mie de merisoare in ciocolata amaruie!

  34. ghizdavu iuliana simona

    November 5, 2015 at 12:59 pm


    Un Millefeuilee Vanille de la Paul valoreaza cat o mie de stele de pe cer

  35. Barcer Mihaela

    November 5, 2015 at 12:56 pm


    Un Millefeuille caramel de la Paul valoreaza cat o mie de raze de soare!

  36. Lamiita Durac

    November 5, 2015 at 11:28 am


    Un Millefeuille Caramel de la Paul , valoreaza cat o mie de saruturi frantuzesti , caramelizate

  37. cosmin birlan

    November 5, 2015 at 10:43 am


    Imaginea unui Millefeuille Pistache Framboise de la Paul valoreaza cat o mie de cuvinte.

  38. Babau Hermina

    November 5, 2015 at 5:05 am


    Un Millefeuilee Vanille de la Paul valoreaza cat toata inghetata dintr-un supermarket

  39. cristina ivascu

    November 5, 2015 at 4:09 am


    Un Millefeuille Noix de Pecan de la Paul valoreaza cat o mie de seri romantice.

  40. Stanescu Geanina

    November 4, 2015 at 11:23 pm


    Un Millefeuille Cerise Griotte valoreaza cat 100 de saruturi dulci.

  41. Lavinia Andro

    November 4, 2015 at 10:01 pm


    Un Millefeuilee Vanille de la Paul valoreaza cat toata esenta dulce din acest univers , cat tot gustul care poate fi gasit intr-o astfel de bunatate cu vanilie.

  42. vlad florea

    November 4, 2015 at 9:25 pm


    Un Millefeuille Amande Abricot de la Paul valoreaza cat o mie de raze dulci de soare.

  43. boghiu florica

    November 4, 2015 at 7:25 pm


    Un Millefeuille Noix de Pecan de la Paul valoreaza cat o mie de trandafiri rosii

  44. Doru Popovici

    November 4, 2015 at 6:25 pm


    Un Millefeuille Fraise de la Paul valoreaza cat o mie de mangaieri!

  45. POPOVICI GEORGETA

    November 4, 2015 at 6:23 pm


    Millefeuille Pistache Framboise de la Paul valoreaza cat o mie de pupici!!!

  46. Maria Ilie

    November 4, 2015 at 6:20 pm


    Un Millefeuille Caramel de la Paul valoreaza cat o mie de orgasme.

  47. Claudia Lungu

    November 4, 2015 at 3:52 pm


    „Un Millefeuille ……Caramel ……. de la Paul valoreaza cat o mie de …caramele”.

  48. Elena Vatamanescu

    November 4, 2015 at 2:36 pm


    Millefeuille Pistache Framboise de la Paul valoreaza cat o mie de papile gustative satisfacute.

  49. MIHAIELA UNGUREANU

    November 4, 2015 at 1:08 pm


    „Un Millefeuille Pistache Framboise de la Paul valoreaza cat o mie de prajituri de la cofetaria din colt.

  50. Gheorghe Maria Corina

    November 4, 2015 at 11:28 am


    Un Millefeuilee Fraise de la Paul valoreaza cat 1000 de pupici ai fetitei mele.

  51. Roxana

    November 4, 2015 at 10:47 am


    Un Millefeuille Caramel de la Paul valoreaza cat o mie de prajituri tiramisu.:)

  52. Morosanu Daniela Cornelia

    November 4, 2015 at 10:37 am


    Un Millefeuille Caramel de la Paul valoreaza cat o mie barbati!

  53. APOSTOL VIORICA

    November 4, 2015 at 10:01 am


    Un Millefeuille Noix de Pecan de la Paul,valoreaza cit o mie de stele Michelin!

  54. visan gabi

    November 4, 2015 at 8:28 am


    „Un Millefeuille Pistache Framboise de la Paul valoreaza cat o mie de eclere”.

  55. Mimi Flori B.

    November 4, 2015 at 12:39 am


    Un Millefeuille fraise de la Paul valoreaza cat o mie de baloane colorate.

  56. Silviu Baroiu

    November 4, 2015 at 12:31 am


    Un Millefeuille caramel de la Paul valoreaza cat o mie de bomboane simple cu caramel.

  57. Maria Dragomir

    November 4, 2015 at 12:24 am


    Un Millefeuille Caramel de la Paul valoreaza cat o mie de cafele cu lapte.

  58. Alex Cîrstocea

    November 4, 2015 at 12:15 am


    Un Millefeuille Fraise de la Paul valoreaza cat o mie de goluri intr-un meci.

  59. elena tanase

    November 4, 2015 at 12:06 am


    Un Millefeuille cu nuci Pecan de la Paul valoreaza cat o mie de alte dulciuri.

  60. cristina dragomir

    November 3, 2015 at 11:48 pm


    Un Millefeuille caramel de la Paul valoreaza cat o mie de anti-depresive!

  61. tender carmen marilena

    November 3, 2015 at 11:16 pm


    Un Millefeuille Noix de Pecan valoreaza cat o mie de sarutari de la tine,iubitul meu.

  62. Roxana Cristina Pascu

    November 3, 2015 at 9:57 pm


    Un Millefeuille Caramel de la Paul valoreaza cat o mie de prajituri cu crema caramel sau cat o mie de bezele de la orice alta cofetarie.

  63. Barbu-Savin Ramona

    November 3, 2015 at 8:30 pm


    Un Millefeuille Caramel de la Paul valoreaza cat o mie de imbratisari.

  64. Laura Mitoc

    November 3, 2015 at 8:13 pm


    Un Millefeuille Pistache Framboise de la Paul valoreaza cat o suta eclere 🙂 si imi plac muuuult eclerele <3

  65. Onea

    November 3, 2015 at 8:07 pm


    Un Millefeuille caramel de la Paul valorează câte kg dorește sa slabeasca fiecare femeie care tine cura ?

  66. Negrila Mihaela

    November 3, 2015 at 7:35 pm


    Un Millefeuille Noix de Pecan valoreaza cat o mie de tine, iubirea mea!

  67. Tabacelea Stefania

    November 3, 2015 at 6:29 pm


    „ Un Millefeuille Amande Abricot de la Paul valoreaza cat o mie de imbratisari pe care i le dau eu copilasului meu. “

  68. Hanaru Mihaela

    November 3, 2015 at 6:12 pm


    Un milfeuille Pistache Framboise de la Paul valoreaza cat o mie de prajituri dintr-un alt loc.

  69. Lucaci Aurora Carmen

    November 3, 2015 at 6:10 pm


    Un Millefeuilee Amande Abricot de la Paul valoreaza cât o mie de zâmbete.

  70. Sandoi Roxana Madalina

    November 3, 2015 at 5:06 pm


    Un Millefeuille Cerise Griotte de la Paul valoreaza cat o mie de rasarituri.

  71. Zota Marius-Adrian

    November 3, 2015 at 5:01 pm


    …VANILIE……..o mie de delicii

  72. Constantin Mihai Valentin

    November 3, 2015 at 4:50 pm


    Un Millefeuille Pistache Framboise de la Paul valoreaza cat o mie de merdenele de la coltul strazii.

  73. Oancea Lavinia Andreea

    November 3, 2015 at 4:42 pm


    Un Millefeuille pistache framboise de la Paul valoreaza cat o mie de admiratori

  74. Pavaloiu Daniela

    November 3, 2015 at 4:21 pm


    un Millefeuille Fraise de la Paul valoreaza cat o mie de zile de vacanta

  75. costache mihaela

    November 3, 2015 at 4:18 pm


    „Un Millefeuille Caramel de la Paul valoreaza cat o mie de pupici dulci”.

  76. Corina Elena

    November 3, 2015 at 4:18 pm


    Un Millefeuille pistache framoise de la Paul valoreaza cat o mie de plimbari cu bicicleta in parc!

  77. cazacu a

    November 3, 2015 at 4:15 pm


    n Millefeuille Fraise de la Paul valoreaza cat o mie de dimieti insorite .

  78. grosu veronica

    November 3, 2015 at 3:52 pm


    CERISE GRIOTTE…gust deosebit pe care nu-l poti uita

  79. Angela

    November 3, 2015 at 3:51 pm


    Un Millefeuilee Fraise de la Paul valoreaza cat un zambet de copil dulce si suav.

  80. grosu veronica

    November 3, 2015 at 3:49 pm


    CERISE GRIOTTE…valoreaza cit dragostea mea pentru copii nu are pret!!!

  81. Lazar Liliana Gabriela

    November 3, 2015 at 1:13 pm


    Un Millefeuille Noix de Pecan valoreaza cat o mie de cuvinte frumoase spuse cand esti abatut.

  82. ileana

    November 3, 2015 at 11:32 am


    Un Millefeuile vanilie de la Paul valoreaza cat 0 mie clipe fericite.

  83. radu ana-maria

    November 3, 2015 at 11:31 am


    Un Millefeuille pistache framboise de la Paul valoreaza cat o mie de alte dulciuri.

  84. Lazar Andreea

    November 3, 2015 at 11:11 am


    Un Millefeuille Noix de Pecan valoreaza cat o mie de sarutari!

  85. pop marioara

    November 3, 2015 at 10:24 am


    Millefeuille Noix de Pecan (crema de vanilie bourbon, nuci Pecan si bezele) valoreaza cat o mie de ani.

  86. Mandru Mihai Narcis

    November 3, 2015 at 10:00 am


    Un Millefeuille Vanilie de la Paul valoreaza cat o mie de nopti in paradis !

  87. Stefan Ciucu

    November 3, 2015 at 9:43 am


    Un Millefeuille Cerise Griotte de la Paul valoreaza cat o mie de de ciocolati banale din comert. 🙂

  88. Bleotu Macrina

    November 3, 2015 at 9:36 am


    Un Millefeuille Caramel de la Paul valoreaza cat o mie de” pupici” de la fica mea .

  89. burlacu adriana

    November 3, 2015 at 8:10 am


    Un Millefeuilee Amande Abricot valoreaza cat o mie de imbratisari de la copiii mei

  90. Balaci Constantin

    November 3, 2015 at 6:30 am


    „Un Millefeuille Cerise Griotte de la Paul valoreaza cat o mie de ce, nu ?”.

  91. TRICA VIORICA

    November 1, 2015 at 10:41 pm


    Un Millefeuille Noix de Pecan de la Paul valoreaza cat 1000 de cuvinte!

  92. Pricop Ana Maria

    October 30, 2015 at 11:57 pm


    vanilie. ….. prima iubire ! Nu o uiti niciodata 🙂

    • Pricop Ana Maria

      October 31, 2015 at 12:03 am


      vanilie … cat o mie de povesti spuse de mama ta

  93. Ozzy

    October 30, 2015 at 11:49 pm


    Un Millefeuille Noix de Pecan de la Paul valoreaza cat o mie trandafiri rosii!

  94. Ana-Maria Ionescu

    October 30, 2015 at 11:26 pm


    Un Millefeuille Vanilie de la Paul valoreaza cat o mie de plimbari pana la Roma <3

  95. Roxana Cioata

    October 30, 2015 at 9:31 pm


    Un Millefeuille Noix de Pecan de la Paul valoreaza cat o mie de alte prajituri!

  96. glodeanu-carata catalina

    October 30, 2015 at 6:38 pm


    un Millefeuille Pistache Framboise de la Paul valoreaza cat o mie de imbrasitari de mama

  97. MARIA CALIN

    October 30, 2015 at 4:03 pm


    Un Millefeuille Pistache Framboise valoreaza cat o mie de cuvinte.

  98. Lazar Anca Iuliana

    October 30, 2015 at 3:44 pm


    Un Millefeuille Amande Abricot valoreaza cat o mie de amandine!

  99. Lazar Adrian

    October 30, 2015 at 3:43 pm


    Un Millefeuille vanilie de la Paul valoreaza cat o mie de euro :))

  100. Filimon ioana violeta

    October 30, 2015 at 6:38 am


    Un Millefeuille vanilie de la Paul valoreaza cat o mie de arome

  101. Aurelia Dumitru

    October 29, 2015 at 9:35 pm


    Un Millefeuilee Fraise de la Paul valoreaza cat o declaratie de dragoste a iubitului meu!

  102. corina cosma

    October 29, 2015 at 8:37 pm


    Cerise Griotte…..gusturi de exceptie!